Torustiku soojustamine keldrites annab suure kokkuhoiu küttekuludes, kuna õieti paigaldatud soojus isolatsioonimaterjalid tagavad võimalikult väikse soojakao keldrites kus enamik torustikust paikneb. Samuti tagab soojustus toru välipinnal normaalse töökeskkonna ja ei lase tekkida roostel torustiku pinnale. Eriti on häda külmavee torustikuga kuna see kokkupuutes sooja õhuga hakkab aktiivselt " higistama" , samuti ka ruumides, kus see torustik läbi läheb, ebameeldiv tulemus sest alati selle toru all on veetilkade rida või märjad plekid. See niiskus tekitabki aktiivse rooste tekke, kuid seda on võimalik suurel määral vähendada tagades õige isolatsiooni abil torustikule vajaliku töökeskkonna. Samuti sooja vee ja küttetorustik vajab hädasti isoleerimist, et hoida kokku kulusid mis tekivad sooja eraldumisel torustiku pinnalt juba keldrites. Kanalisatsiooni torustik õnneks erilist isoleerimist ei vaja, kui ta just ei asetse kuskil kasutatavate ruumide lae all ja siis ka on isolatsioon vajalik rohkem müra summutamiseks.
Enamikes kortermajades on veel kasutuses vana, aastakümneid tagasi koos maja ehitusega paigaldatud soojusisolatsioon torustike ümber. Paraku on see isolatsioon ära vajunud ja oma toime sisuliselt juba kaotanud ega täida enam oma eesmärki. Kahjuks on selle klaasvilla, asbesti põhise isolatsiooni eemaldamine ja utiliseerimine väga aeganõudev ja tülikas ning ei peeta seda prioriteetseks. Tõsiseks probleemiks on korteriühistutes ka ülemäärane loomalembus, kus elanikud tagavad juurdepääsu oma maja keldritesse hulkuvatele kassidele. Sageli jäetakse keldriuksed lausa lahti, et kassidel hea sissepääs oleks, aga veel on keldrites ventilatsiooni avad mis asuvad vahetult vundamendis ja avanevad väljapoole. Tahaksin nimetada, et torusoojustus KK-AL mis on pealt kaetud fooliumkattega on üsna suure maksumusega ning selle paigaldus kallis. Küll aga on kasside suur lõbu lõhkuda ja hävitada juba olemasolev soojustus, loomakestel on hea küüsi teritada.
Kasside poolt rikutud isolatsioon Korteriomanikud, on ju lihtsam ja odavam siiski uksed kinni hoida ja ka ventilatsiooni augud kinni panna, et tõkestada kassidel juurdepääs, kui hakata igal aastal uut soojustust peale panema sest muidu lähevad küttearved suureks. Mis te arvate??? Pildil olev isolatsioon on kaotanud 50% soojapidavusest.
Selle töö teostuse ebamugavuse tõttu oleme ka selle tegevuse oma firma eesmärgiks võtnud ja kõik korteriühistud või eraisikud, kes soovivad oma keldrid vanast, tervist kahjustavast materjalist puhtaks saada, võtke julgelt ühendust ja lahendame ka selle probleemi.